Ład korporacyjny

Informacje na temat w jaki sposób jesteśmy skonstruowani i na jakich zasadach działamy.

Profile Członków Zarządu

Featured image

Radosław T. Krochta

Prezes Zarządu oraz Dyrektor Generalny

Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości z Poznaniu na kierunku Finanse. W 2003 roku uzyskał tytuł MBA na Uniwersytecie Nottingham.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w finansach w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. W latach 2001-2004 zajmował stanowisko CFO w Dresdner Bank Polska S.A. Kilka lat był również Dyrektorem Działu Doradztwa Strategicznego w Deloitte Advisory w Warszawie, wcześniej pracował jako manager w PWC w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Dołączył do MLP Group S.A w roku 2010. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego.

Profil na LinkedIn
Featured image

Michael Shapiro

Wieceprezes

Ukończył wydział Zarządzania i Inżynierii Przemysłowej w Izraelskim Instytucie Technologii w Hajfie.

Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w realizacji projektów w sektorze nieruchomości. W latach 1975-2000 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego i zarządzał spółkami Miro Engineering Ltd oraz S.M. Shapiro Engineers Ltd. W latach 1998-2016 pełnił funkcję Prezesa Zarządu MLP Group S.A. Od czerwca 2016 r. Wiceprezes Zarządu.

Profil na LinkedIn
Featured image

Monika Dobosz

Członek Zarządu

Monika Dobosz posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie finansów i rachunkowości, z czego 14 lat w sektorze nieruchomości. Do MLP Group dołączyła w 2009 r. jako kierownik działu sprawozdawczości finansowej. W 2014 roku została powołana na stanowisko Dyrektora Finansowego. W tej roli jest odpowiedzialna za sprawozdawczość finansową, zarządzanie procesem budżetowania dla grupy kapitałowej i spółek zależnych, aranżowanie nowych źródeł finansowania dla inwestycji Grupy oraz nadzór nad zespołami księgowości, kontrolingu i sprawozdawczości. Przed MLP Group pracowała w Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o., Parker Hannifin Sp. z o.o. jako Zastępca Głównego Księgowego. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Bankowość oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Sprawozdawczość Finansowa.

Profil na LinkedIn
Featured image

Agnieszka Góźdź

Członek Zarządu

Agnieszka Góźdź jest odpowiedzialna za komercjalizację parków i pozyskiwanie nowych gruntów w Polsce. Wspiera również wejście MLP Group na nowe rynki w Europie i rozwój firmy. Do zespołu MLP Group dołączyła siedem lat temu. Posiada 16 letnie doświadczenie na rynku powierzchni magazynowych. Przed dołączeniem do MLP Group pracowała jako ekspert dla wiodących firm doradczych z branży nieruchomości, między innymi: Cushman & Wakefield, CA IMMO Real Estate Management Poland, AXI IMMO GROUP, King Sturge. Jest absolwentką Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu i Administracji w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami komercyjnymi na Politechnice Warszawskiej.

Profil na LinkedIn

Profile Członków Rady Nadzorczej

Shimshon Marfogel

Członek Zarządu

Posiada wykształcenie wyższe: ukończył studia na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, uzyskując tytuł licencjata (Bachelor of Arts) na Wydziale Księgowości i Ekonomii. Shimshon Marfogel pracuje od 1985 roku w spółce Israel Land Development Company Ltd. z siedzibą w Tel Awiwie jako: główny księgowy (w latach 1985-1986), wiceprezes oraz główny księgowy (w latach 1986-2001), dyrektor generalny (w latach 2001-2004); od 2004 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu Israel Land Development Company Ltd.

Eytan Levy

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Posiada wykształcenie wyższe: ukończył studia na Uniwersytecie Bar-Ilan w Ramat Gan, uzyskując tytuł licencjata (Bachelor of Arts) z Nauk Politycznych. Od 1982 do 1991 roku pełnił różne funkcje kierownicze, m.in. dyrektora wydziału produktów specjalnych, wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za marketing w Israel National Post Authority, z siedzibą w Jerozolimie. W latach 1991-1997 pełnił różne funkcje kierownicze, m.in. dyrektora ds. bezpieczeństwa i logistyki, wiceprezesa zarządu ds. marketingu i sprzedaży w Izrael National Telecomunications Company, z siedzibą w Jerozolimie. W latach 1998-2000 był partnerem w izraelskim biurze spółki prawa amerykańskiego Gerard, Klauer & Mattison, z siedzibą w Tel Awiwie. Od roku 1997 jest dyrektorem w spółce prawa izraelskiego Percite Technology.

Oded Setter

Członek Rady Nadzorczej

Zajmuje stanowisko Wiceprezesa do spraw Finansów, Inwestycji i Rozwoju (VP Financing, Investment & Business Development) w spółce The Israel Land Development Company Ltd. („ILDC”). Ponadto jest Członkiem Zarządu spółki zależnej od ILDC oraz Członkiem Zarządu w spółce Skyline Investments. Pan Oded Setter posiada tytuł CPA – Certified Public Accountant, ukończył Wydział Prawa na Uniwesytecie Bar Ilan, oraz posiada licencjat z Rachunkowości oraz licencjat z Komunikacji i Dziennikarstwa uzyskane na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

Doświadczenie zawodowe Pana Oded Setter zawiera również pełnienie funkcji Wiceprezesa do spraw Strategii, Finansów i Kontroli w spółce Shikun & Binui, Dyrektora Finansowego, Kontroli i Strategii w spółce Shikun & Binui, Członka Zarządu w spółce zależnej od Shikun & Binui, Dyrektora Finansowego w spółce Arison Investments, jak również Starszego Konsultanta w KPMG.

Guy Shapira

Członek Rady Nadzorczej

Ukończył z wyróżnieniem studia Interdisciplinary Center Herzliya IDC w Izraelu ze stopniem licencjata na Wydziale Biznesu i Administracji B.A. oraz Prawa LL.B., ze specjalizacją: międzynarodowe prawo gospodarcze. Posiada również izraelskie uprawnienia adwokackie. Przed powołaniem do Rady Nadzorczej Spółki P. Guy Shapira pracował dla kancelarii prawnej Steinmetz, Haring, Gurman & Co. w Izraelu i zasiadał w Komitecie Audytu związku studentów IDC.

Maciej Matusiak

Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Politechniki Łódzkiej, posiada tytuł Chartered Financial Analyst (CFA) oraz licencję maklera papierów wartościowych.

W latach 1995-1996 pracował w Daewoo Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA w Wydziale Inwestycji Kapitałowych jako dealer papierów wartościowych i analityk finansowy. W latach 1996-1998 był zatrudniony w Bankowym Domu Maklerskim PKO BP jako analityk finansowy. Od 1998 do 2002 pracował w Grupie Commercial Union – najpierw w Wydziale Inwestycji Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA, a następnie w Commercial Union Investment Management (Polska) SA. Od 2006 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Artemis Investment Sp. z o.o. w Warszawie.

Piotr Chajderowski

Członek Rady Nadzorczej

Piotr Chajderowski jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno Socjologicznym na kierunku Finanse i Bankowość. W latach 1994 -1995 pracował w Fundacji na Rzecz Restrukturyzacji Regionu Łódzkiego jako doradca finansowy. Później doświadczenie zdobywał w firmie PTP Kleinwort Benson (firma zarządzająca V Narodowym Funduszem Inwestycyjnym Victoria S.A.) odpowiadając m.in. za księgowość inwestycyjną oraz nadzór właścicielski spółek portfelowych. W latach 1999-2001 pełnił funkcje Wiceprezesa i Prezesa Zarządu Alpha Finanse Sp. z o.o. zajmował się transakcjami M&A oraz restrukturyzacją. Następnie jako prezes zarządu oraz likwidator zajmował się restrukturyzacją Zakładów Metalurgicznych Skawina. W kolejnych latach zarządzał m.in. firmą EKF S.A., Signum Finanse, Nowy Przewoźnik Sp. z o.o. (operator linii lotniczych Centralwings). W latach 2009 – 2014 jako członek oraz prezes zarządu pracował w Grupie OT Logistics S.A i również jako prezes zarządu Deutsche Binnenrederei A.G z siedzibą w Berlinie, a następnie w Grupie Work Service International do 2019 roku. W 2008 r. zdał egzamin dla Członków Rad Nadzorczych. Zasiadał i obecnie zasiada w Radach Nadzorczych wielu przedsiębiorstw. Pełni również funkcję Doradcy Prezydenta Pracodawców RP ds. restrukturyzacji przedsiębiorstw. Laureat wielu nagród i wyróżnień branżowych w tym Wektora polskiego biznesu przyznanego przez Pracodawców RP.