Profil działalności

Rozwój

MLP Group znajduje się w doskonałej sytuacji finansowej. Posiadamy bardzo dobrą strukturę kapitałową umożliwiającą realizację długofalowych celów strategicznych oraz własny bank ziemi zlokalizowany w atrakcyjnych lokalizacjach umożliwiający nam podwojenie wielkości posiadanej powierzchni magazynowej. Poza naszym krajem priorytetowy jest rynek niemiecki, a w szczególności pięć regionów, w których chcemy funkcjonować: Hamburg, Monachium, Berlin, Frankfurt i Zagłębie Ruhry. W najbliższych latach Niemcy zapewnią nam największy potencjał zwrotu z inwestycji i jednocześnie dywersyfikację działalności w Polsce. Widzimy też szansę na rozpoczęcie w 2020 roku działalności w Austrii w okolicach Wiednia

 

MLP Group w liczbach

  • Grupa prowadzi obecnie dziesięć operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Gliwice, MLP Czeladź, MLP Poznań West oraz MLP Łódź. W Niemczech Grupa aktualnie prowadzi trzy parki logistyczne: MLP Unna, MLP Business Park Berlin I oraz MLP Business Park Niederrhein. Z kolei w Rumunii buduje nowy park logistyczny – MLP Bucharest West. Ponadto Grupa posiada działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne. Powoduje to, że w skład aktualnego i potencjalnego portfela zarządzanych nieruchomości przez MLP Group wchodzi łącznie siedemnaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Europie na trzech obsługiwanych rynkach.
  • Docelowa powierzchnia parków logistycznych na posiadanych gruntach wynosi około 1,289 mln mkw.
  • 1 080 mln zł – wartość aktywów netto na koniec września 2020 r.
  • 722,6 tys. mkw. – gotowej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w naszych parkach na koniec września 2020 r. .
  • 2 235 mln zł – wartość portfela nieruchomości inwestycyjnych Grupy na koniec września 2020 r.

 

Istniejemy od 1998 roku

Na rynku nieruchomości komercyjnych działamy od 1998 roku. Specjalizujemy się w budowie i zarządzaniu nowoczesnymi centrami magazynowymi.

Pełnimy rolę:

  • Dewelopera. Budujemy i wynajmujemy wszystkie obiekty magazynowo-produkcyjne zgodnie z wymaganiami klientów w systemie pre-let i BTS.
  • Konsultanta. Angażujemy się na każdym etapie rozwoju parku logistycznego, począwszy od pierwszej decyzji lokalizacyjnej, poprzez projektowanie, uzyskiwanie wszelkich zezwoleń, budowę, komercjalizację, a następnie zarządzanie nieruchomością. Dostarczamy wszechstronnych rozwiązań w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Dostosowujemy ofertę do indywidualnych potrzeb najemcy.
  • Zarządcy nieruchomości. Sami Zarządzamy wynajmowanymi powierzchniami wspierając naszych klientów w trakcie trwania całej umowy najmu. Prowadzimy obsługę techniczną oraz konserwację obiektów. Dla ułatwienia i wygody każdego najemcy, dedykowany jest zespół osób odpowiedzialnych za wszystkie sprawy w obrębie danego parku. Na bieżąco analizujemy potrzeby aktualnych i przyszłych klientów w celu rozbudowy, bądź budowy nowych budynków magazynowo-produkcyjnych.

Wyróżniamy się na rynku wysoką jakością świadczonych usług, oferując swoim najemcom atrakcyjne lokalizacje parków logistycznych.