Profil działalności

Rozwój

MLP Group znajduje się w doskonałej sytuacji finansowej. Posiadamy bardzo dobrą strukturę kapitałową umożliwiającą realizację długofalowych celów strategicznych oraz własny bank ziemi zlokalizowany w atrakcyjnych lokalizacjach umożliwiający nam podwojenie wielkości posiadanej powierzchni magazynowej. Poza naszym krajem priorytetowy jest rynek niemiecki, a w szczególności pięć regionów, w których chcemy funkcjonować: Hamburg, Monachium, Berlin, Frankfurt i Zagłębie Ruhry. W najbliższych latach Niemcy zapewnią nam największy potencjał zwrotu z inwestycji i jednocześnie dywersyfikację działalności w Polsce.

 

MLP Group w liczbach

  • Grupa prowadzi obecnie dwanaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Business Park Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Wrocław West, MLP Gliwice, MLP Czeladź, MLP Poznań West oraz MLP Łódź. W Niemczech Grupa aktualnie prowadzi trzy parki logistyczne: MLP Unna, MLP Business Park Berlin I, MLP Business Park Niederrhein oraz w Austrii: MLP Business Park Vienna. Z kolei w Rumunii buduje nowy park logistyczny – MLP Bucharest West. Ponadto Grupa posiada działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne. Powoduje to, że w skład aktualnego i potencjalnego portfela zarządzanych nieruchomości przez MLP Group wchodzi łącznie siedemnaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Europie na czterech obsługiwanych rynkach.
  • Docelowa powierzchnia parków logistycznych na posiadanych gruntach wynosi około 1,288 mln mkw.
  • 1 212 mln zł – wartość aktywów netto na koniec 2020 r.
  • 715,7 tys. mkw. – gotowej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w naszych parkach na koniec 2020 r. .
  • 2 331 mln zł – wartość portfela nieruchomości inwestycyjnych Grupy na koniec 2020 r.

 

Istniejemy od 1998 roku

Na rynku nieruchomości komercyjnych działamy od 1998 roku. Specjalizujemy się w budowie i zarządzaniu nowoczesnymi centrami magazynowymi.

Pełnimy rolę:

  • Dewelopera. Budujemy i wynajmujemy wszystkie obiekty magazynowo-produkcyjne zgodnie z wymaganiami klientów w systemie pre-let i BTS.
  • Konsultanta. Angażujemy się na każdym etapie rozwoju parku logistycznego, począwszy od pierwszej decyzji lokalizacyjnej, poprzez projektowanie, uzyskiwanie wszelkich zezwoleń, budowę, komercjalizację, a następnie zarządzanie nieruchomością. Dostarczamy wszechstronnych rozwiązań w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Dostosowujemy ofertę do indywidualnych potrzeb najemcy.
  • Zarządcy nieruchomości. Sami Zarządzamy wynajmowanymi powierzchniami wspierając naszych klientów w trakcie trwania całej umowy najmu. Prowadzimy obsługę techniczną oraz konserwację obiektów. Dla ułatwienia i wygody każdego najemcy, dedykowany jest zespół osób odpowiedzialnych za wszystkie sprawy w obrębie danego parku. Na bieżąco analizujemy potrzeby aktualnych i przyszłych klientów w celu rozbudowy, bądź budowy nowych budynków magazynowo-produkcyjnych.

Wyróżniamy się na rynku wysoką jakością świadczonych usług, oferując swoim najemcom atrakcyjne lokalizacje parków logistycznych.