MLP Business Park Vienna z pierwszym najemcą

MLP Business Park Vienna z pierwszym najemcą
Dystrybutor z branży inżynierii sanitarnej (HVAC) został pierwszym najemcą powstającego MLP Business Park Vienna. Firma będąca częścią GC-Gruppe Österreich będzie korzystała łącznie z około 3,3 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Przekazanie gotowego obiektu, w ramach centrum logistyczno-biznesowego typu City Logistics, planowane jest w grudniu 2024 r. W transakcji pośredniczyła agencja CBRE wspólnie z HUMITSCH Immobilien Consulting.

Firma ODÖRFER Haustechnik KG, będąca członkiem GC-Gruppe Österreich, zakontraktowała 3,3 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w MLP Business Park Vienna. Została tym samym pierwszym najemcą, który zagwarantował sobie możliwość korzystania z przestrzeni miejskiego parku logistyczno-biznesowego powstającego na terenie aglomeracji wiedeńskiej. Na cele magazynowe przeznaczone będzie 2950 m kw. Pozostałe 350 m kw. stanowić będą nowoczesne powierzchnie socjalne i biurowe. Funkcjonalność wynajętego modułu wzbogacona zostanie łącznie o siedem doków załadunkowych. Zgodnie z ustaleniami gotowy obiekt zostanie przekazany do użytkowania w grudniu br. W zawarciu transakcji najemcę wspierała agencja CBRE wspólnie z HUMITSCH Immobilien Consulting.

GC-Gruppe Österreich wchodzi w skład GC-Gruppe International działającego w 17 krajach europejskich. Grupa działa w branży HVAC (heating, ventilation, air conditioning) i specjalizuje się w dystrybucji materiałów i urządzeń hydraulicznych.

 „Na rynku austriackim, na którym występuje duży niedobór powierzchni magazynowych, nasza inwestycja wzbudziła duże zainteresowanie. Bardzo cieszymy się z zawarcia pierwszej umowy z przyszłym najemcą. Prowadzimy negocjacje z kolejnymi potencjalnymi podmiotami cieszącymi się międzynarodową renomą. Przyciąga ich doskonała lokalizacja naszego projektu w ramach aglomeracji wiedeńskiej, bardzo nowoczesna architektura oraz zastosowanie najlepszych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju” – podkreślił Peter Falb, Country Manager MLP Group w Austrii.

„Austria jest ważnym kierunkiem naszej europejskiej ekspansji. Poza rozwojem MLP Business Park Vienna planujemy realizację w tym kraju kolejnych dwóch, trzech nowych projektów w obszarze logistyki miejskiej. W tym zakresie koncentrujemy się na terenie aglomeracji wiedeńskiej. Ten region pozostaje największym i najważniejszym hotspotem logistycznym w Austrii. Nowe inwestycje z reguły są przedsięwzięciami typu brownfield, polegającymi na rewitalizacji starych terenów poprzemysłowych. Popyt na całym rynku pozostaje wysoki, a wskaźnik pustostanów niski. Najemcy są zmuszeni do poszukiwania nieruchomości magazynowych na wczesnym etapie realizacji. To dla nas bardzo korzystna sytuacja zapewniająca możliwość szybkiego skomercjalizowania oferowanych nowych powierzchni” – stwierdził Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Projekt MLP Business Park Vienna składać się będzie docelowo z czterech obiektów, oferujących łącznie około 53,6 tys. m kw. powierzchni o nowoczesnej architekturze. Dla najemców przygotowane zostaną moduły o minimalnej wielkości liczącej około 3,1 tys. m kw. Powierzchnie oferowane w ramach nowej inwestycji przeznaczone będą przede wszystkim pod logistykę miejską, e-commerce oraz lekką produkcję, w tym m.in. dla firm specjalizujących się w sprzedaży, montażu i serwisie samochodów. Zgodnie ze strategią w zakresie wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju MLP Group będzie dążyć do certyfikacji obiektu na poziomie co najmniej DGNB Gold

MLP Business Park Vienna powstaje na działce o powierzchni 10 hektarów, zaledwie około 13 kilometrów od centrum Wiednia. Inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana dzięki bliskości autostrady S2/A23. Z kolei do Portu Lotniczego Wiedeń-Schwechat jest około 23 km. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe i kolejowe funkcjonujące w ramach miejskiego transportu publicznego.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Podobne artykuły