Krysiak zostanie na dłużej w MLP Poznań West

Krysiak zostanie na dłużej w MLP Poznań West
Producent sprzętu ogrodniczego przedłużył umowę najmu około 3,8 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowych w MLP Poznań West. W sfinalizowaniu transakcji firmę Krysiak wspierała agencja doradcza Sawitar Estate Broker.

Krysiak Sp. z o.o. podpisała z MLP Group umowę przedłużającą na kolejne lata najem powierzchni w centrum logistycznym MLP Poznań West. Producent sprzętu ogrodniczego korzysta obecnie łącznie z około 3,8 tys. mkw. Na cele magazynowe przeznaczone jest nieco ponad 3,7 tys. mkw., a powierzchnie biurowe zajmują ponad 70 m². Spółka wynajmuje przestrzenie od MLP Group od przeszło trzech lat. Do nowego obiektu w MLP Poznań West wprowadziła się na początku 2020 r. Zarówno wówczas, jak i obecnie przy wydłużeniu umowy najmu na kolejny okres, firmę reprezentowała agencja doradcza Sawitar Estate Broker.

Spółka Krysiak działa na polskim rynku od ponad 30 lat. Prowadzi sprzedaż maszyn i urządzeń ogrodniczych własnych marek, w tym: Faworyt, Lider, Handy oraz 4garden. W asortymencie posiada również sprzęt wielu renomowanych europejskich producentów. Oferuje sprzęt, który przyda się osobom zawodowo lub hobbystycznie zajmującym się ogrodami, przycinaniem drzew oraz aranżacją terenów zielonych.

„Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West w obecnym kształcie może poszczycić się tym, iż praktycznie wszystkie powierzchnie są zajęte, dlatego możliwość wynajęcia nowych przestrzeni jest mocno ograniczona. W tej sytuacji najemcy, którzy dołączyli do nas na początku funkcjonowania tego parku korzystają teraz z przywileju wydłużenia umowy. Zawarcie transakcji z firmą Krysiak potwierdza jednocześnie, że nasi najemcy doceniają wysoki standard centrum logistycznego i jego doskonałą lokalizację. Obiekty budowaliśmy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i są one standardowo poddawane certyfikacji BREEAM. Na dachach magazynów montujemy panele fotowoltaiczne, a na terenie parku stawiamy wiaty na rowery, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Zapewnia to najemcom duży komfort użytkowania oferowanych przez nas powierzchni” – podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.

„Ogromnie cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w procesie przedłużenia umowy najmu pomiędzy firmą Krysiak Sp. o.o., a MLP Group. Fakt, że mogliśmy brać udział w rozmowach, zarówno przy podpisywaniu pierwszej umowy jak i tej przedłużającej, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i dziękujemy za zaufanie jakim obie strony nas obdarzyły. Życzymy jednocześnie owocnej współpracy” – powiedział Jarosław Stasiak z Sawitar Estate Broker.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ponad 180 tys. mkw. najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM.

Podobne artykuły