Wróć do artykułów

GEODIS Poland schłodzi się w MLP Pruszków II

GEODIS Poland schłodzi się w MLP Pruszków II
Globalna firma logistyczna wynajęła 2,6 tys. m2 powierzchni w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Większość przestrzeni dedykowanej dla GEODIS Poland przeznaczone będzie na chłodnie. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest na początku przyszłego roku. W transakcji pośredniczyła firma doradcza JLL.

Firma GEODIS Poland wynajęła w parku logistycznym MLP Pruszków II powierzchnię wynoszącą łącznie około 2,6 tys. m2. Z tego na cele magazynowe, spełniające normy GDP, będzie przeznaczone nieco ponad 2,4 tys. m2. Z kolei powierzchnie biurowe, charakteryzujące się dużymi przeszkleniami, zajmą kolejne 170 m2. Budowa nowego obiektu jest już w zaawansowanej fazie. Funkcje generalnego wykonawcy powierzono firmie EastWave. Przekazanie do użytkowania gotowego budynku planowane jest na początku przyszłego roku. Transakcję zrealizowano za pośrednictwem agencji JLL.

„Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom wymagającego rynku produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych w Polsce, GEODIS zdecydował się zainwestować w magazyn GDP w Pruszkowie pod Warszawą. Jest to doskonała baza do obsługi szpitali, klinik, gabinetów lekarskich i pacjentów, obejmującej różnego rodzaju leki, z których część wymaga przechowywania i wysyłki w zakresie 2-8 stopni Celsjusza. Z Pruszkowa będziemy również obsługiwać przesyłki lotnicze i morskie w kontrolowanej temperaturze dla naszych klientów na całym świecie” – powiedział Thomas Kraus, Prezes i Dyrektor Generalny GEODIS dla Regionu Europy Północnej, Wschodniej i Środkowej.

GEODIS to światowy lider w zakresie transportu i logistyki, cieszący się uznaniem dzięki oferowaniu klientom wsparcia w pokonywaniu ograniczeń logistycznych. Ukierunkowana na wzrost oferta firmy w ramach pięciu linii biznesowych (Supply Chain Optimization – optymalizacja łańcucha dostaw, Freight Forwarding – spedycja, Contract Logistics – logistyka kontraktowa, Distribution & Express – dostawa ekspresowa/paczki, i Road Transport – transport lądowy), w połączeniu z ogólnoświatowym zasięgiem działalności za pośrednictwem globalnej sieci obejmującej blisko 170 krajów, plasuje GEODIS w czołówce branży, dając jej pierwsze miejsce we Francji i siódme na świecie. Firma zatrudnia w skali całego świata ponad 44 tys. pracowników, a w 2021 r. wypracowała 10,9 mld euro przychodów.

 „Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z nowym partnerem, jedną z największych firm spedycyjnych na świecie. Wybrane przez najemcę centrum logistyczne MLP Pruszków II jest największym i jednym z naszych najszybciej rozwijających się projektów z dużym potencjałem do dalszej rozbudowy. To efekt bardzo dużego zainteresowania przedsiębiorstw w przenoszeniu tu swojej działalności. Dużą wartością dla nich jest m.in. zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań w zakresie ESG oraz doskonała lokalizacja centrum umożliwiająca szybki transport we wszystkich kierunkach oraz bezpośredni dostęp do rynku warszawskiego – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. m2. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.

Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Zobacz także