Wróć do artykułów

Zielony pasek zobowiązuje

Zielony pasek zobowiązuje
MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na rynku nieruchomości magazynowych w Europie, rozwijający działalność w Polsce, Niemczech i Rumunii otrzymał dla swojej zrealizowanej inwestycji w Centrum logistycznym MLP Poznań West certyfikat BREEAM in Use International na poziomie Very Good.

Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków, pod względem ekologiczności oraz funkcjonalności. Ponadto jest potwierdzeniem, że oceniony projekt powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że jest to budynek nie tylko przyjazny dla środowiska naturalnego, ale także dla osób z niego korzystających.

Pierwszym wyróżnionym projektem dewelopera został obiekt zrealizowany dla spółki InPost o łącznej powierzchni 8800 mkw. w parku logistycznym MLP Poznań West w Dąbrówce k. Poznania. Budynek został oddany do użytkowania na początku Q3 2019 roku.

W ramach certyfikacji BREEAM wysoko ocenione zostały rozwiązania zastosowane przez dewelopera w zakresie m.in. „zdrowie i dobre samopoczucie”, „transport”, „woda”, „wykorzystanie terenu i ekologia”. Ponadto maksymalny komplet punktów został przyznany w kategoriach „zarządzanie odpadami” i „materiały”. Konsekwentna polityka MLP Group w zakresie rozwiązań przyjaznych środowisku
sprawia, iż nowe inwestycje realizowane przez dewelopera są obligatoryjnie objęte certyfikacją. Ma to na celu analizę wskaźników zrównoważonego rozwoju, które obejmują szereg zagadnień środowiskowych.

MLP Group stawia na zrównoważony rozwój, świadomość użytkowników rynku i ekologiczne standardy. Zaczynają one już być wymagane przez obecnych, jak i potencjalnych klientów. Budowanie magazynów spełniających kryteria BREEAM to olbrzymia oszczędność zasobów, gdyż stosowane rozwiązania zakładają oszczędną eksploatację. W efekcie w dłuższym okresie zapewnia to dużo niższe zużycie mediów, co ma szczególne znaczenie przede wszystkim dla spółek posiadających umowy wieloletnie np. 10-letnie, a nawet dłuższe” – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Certyfikaty ekologiczne stały się także dodatkowym atutem przy wyborze obiektu – zielony pasek na naszych obiektach zobowiązuje” – dodał Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

MLP Poznań West to nowoczesne centrum dystrybucyjne zlokalizowane po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11.

Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Docelowy potencjał projektu to ok. 83 tys. mkw. najnowocześniejszej powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Niewątpliwym atutem tego projektu to nie tylko lokalizacja, ale także elastyczne przestrzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Zobacz także