Side Grup wprowadzi się do MLP Bucharest West

Side Grup wprowadzi się do MLP Bucharest West
Wiodący dystrybutor środków czystości i higieny, działający na rynku rumuńskim, wynajął blisko 6 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w rozbudowywanym centrum logistycznym MLP Bucharest West. Nowy obiekt zostanie oddany do użytkowania do końca tego roku. W transakcji najemcę wspierała firma doradcza iO Partners, partner JLL.

MLP Group zawarło umowę najmu z wiodącym na rynku rumuńskim dystrybutorem środków czystości i higieny. Firma Side Group będzie korzystać z blisko 6 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Bucharest West, przenosząc tam swoją działalność operacyjną. Nowa przestrzeń stanie się jednocześnie centrum dystrybucyjnym Side Grup w Bukareszcie, które będzie obsługiwać klientów z segmentu HoReCa, handlu detalicznego i przemysłu. Najemca na cele magazynowe przeznaczy 5,2 tys. m kw. powierzchni, a nowoczesne biura zajmą kolejne 380 m kw. W transakcji pośredniczyła firma doradcza iO Partners, preferowany partner JLL.

„Cieszymy się, że możemy wspierać Side Grup w ich planach rozwoju, oferując zupełnie nową powierzchnię w ramach rozbudowywanego centrum logistycznego. Budowa obiektu, z częścią przeznaczoną dla naszego nowego najemcy, jest na ukończeniu i zostanie przekazana do użytkowania do końca tego roku. Zgodnie z naszym standardem wszystkie nowe inwestycje spełniają najwyższe standardy ekologiczne i są poddawane certyfikacji BREEAM” – podkreśliła Olga Melihov, Country Head Romania, MLP Group.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z szybkiego ustalenia warunków najmu i sfinalizowania transakcji. Przy wyborze MLP Group jako partnera kluczowe było dla nas dopasowanie przestrzeni do naszych potrzeb, doskonała lokalizacji parku logistycznego oraz wysoka jakość i funkcjonalność obiektu. Nowoczesna powierzchnia wraz z pełnym zapleczem logistycznym, spełniająca najwyższe standardy, pozwoli nam skutecznie realizować nasze plany rozwojowe” – dodał Ionut Dinca, General Manager Side Grup.

„Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyli nas współpracownicy, MLP Group i Side Grup, w realizacji tego długoterminowego partnerstwa” – powiedział Ionut Grigoras, Senior Consultant, iO Partners JLL Preferred Partner.

MLP Bucharest West to park logistyczno-produkcyjny klasy A zlokalizowany przy obwodnicy w północno-zachodniej części Bukaresztu, w dzielnicy Chitila. Powstał na działce o powierzchni 18,3 ha i docelowo dostarczy 99 tys. m kw. powierzchni magazynowej i przeznaczonej pod lekką produkcję przemysłową. W ramach pierwszego etapu w 2021 r. do użytkowania oddany został obiekt liczący 22 tys. m kw. powierzchni, która obecnie jest w pełni wynajęta. Drugi etap realizacji rozpoczął się w maju br., z planem dostarczenia około 16 tys. m kw. do końca 2023 roku. MLP Bucharest West położony w zachodniej części stolicy, z doskonałym dostępem do obwodnicy Bukaresztu, jest idealnym miejscem dla operatorów logistycznych i dystrybucyjnych.

MLP Group rozwija działalność na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim oraz planuje ekspansję w kolejnych krajach.  Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Podobne artykuły