Reka Rubber urośnie w MLP Poznań West

Reka Rubber urośnie w MLP Poznań West
Reka Rubber Polska, lider na rynku europejskim w produkcji wyrobów gumowych oraz węży gumowych i silikonowych, podwoi wynajmowaną powierzchnię w MLP Poznań West do blisko 4 tys. m2. Do nowego obiektu wprowadzi się w II kwartale br.

Spółka Reka Rubber Polska zamówiła dodatkową powierzchnię w parku logistycznym MLP Poznań West. Od II kwartału br. będzie miała do dyspozycji blisko 4 tys. m2 nowoczesnej powierzchni z czego 3,8 tys. m2 stanowić będą powierzchnie magazynowe, a 160 m2 przeznaczone będzie na biuro. W transakcji najemcę wpierała agencja Rock Estate.

Reka Rubber Polska jest już klientem MLP Group. Od blisko roku korzysta z 2 tys. m2 powierzchni w tym centrum logistycznym pod Poznaniem. Tym samym w wyniku zawartej transakcji podwojona zostanie dostępna dla najemcy przestrzeń.

Reka Rubber Polska powstała w Dopiewie w 2004 roku i jest częścią fińskiej grupy Reka. Firma charakteryzuje się dynamicznym rozwojem i poszerzaniem rynków zbytu. Skupia się na wybranych gałęziach przemysłu dostarczając swoim Klientom wysoce wyspecjalizowane i jakościowe produkty m.in. formowane wtryskarkowo wyroby gumowo-metalowe, profile gumowe.

„Bardzo cieszymy się z zawartej transakcji. To już jedna z ostatnich okazji na wynajęcie nowoczesnej powierzchni w tym centrum logistycznym. MLP Poznań West jest jednym z najbardziej popularnych centrów logistycznych w naszym portfolio i zbliżamy się do pełnego obłożenia. Najemcom zapewniamy wysoki standard obiektów, przy jednoczesnym wdrażaniu rozwiązań wpływających na ochronę środowiska. Wszystkie nowo powstające budynki objęte są systemem certyfikacji BREEAM” – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.

„Ze względu na dynamiczny rozwój i poszerzanie rynków zbytu firma Reka Rubber po raz kolejny podjęła z nami współpracę i obdarzyła nas zaufaniem, czego efektem jest podwojenie powierzchni w MLP  Poznań West. Jak zawsze mogliśmy liczyć na profesjonalne i zarazem elastyczne podejście dewelopera oraz dopasowanie oferty do potrzeb Klienta. Cieszymy się z owocnej współpracy oraz wsparcia jakie mogliśmy dać naszemu Klientowi w wyborze najbardziej dogodnego rozwiązania” – powiedziała Monika Dybowska, Industrial & Logistics Advisor, Rock Estate.

Centrum logistyczne MLP Poznań West docelowo dostarczy ponad 141 tys. m2 najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 29 ha. Nowe hale będą miały podwyższoną wysokość do 11,5 m. MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. Doskonała lokalizacja jest atrakcyjna dla różnego rodzaju biznesu.

Za realizację obiektów magazynowych w ramach MLP Poznań West odpowiedzialna jest spółka W.P.I.P., będąca ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Podobne artykuły