Peter Falb pokieruje ekspansją MLP Group na austriackim rynku magazynowym

Peter Falb pokieruje ekspansją MLP Group na austriackim rynku magazynowym
Peter Falb obejmie stanowisko Commercial Director w austriackim oddziale MLP Group, jednej z wiodącej firm deweloperskich na europejskim rynku magazynowo-logistycznym. Do jego obowiązków będzie należało m.in. rozwijanie projektu MLP Business Park Vienna oraz kolejnych inwestycji dewelopera w tym kraju.

Peter Falb to doświadczony manager, który w trakcie ponad 20-letniej kariery zawodowej pracował dla licznych podmiotów zajmujących się działalnością deweloperską, finansowaniem i zarządzaniem aktywami magazynowymi, biurowymi oraz handlowymi. Dla firmy EYEMAXX Real Estate AG rozwijał projekty magazynowe w Niemczech i Serbii oraz handlowe w Czechach i Polsce. Zajmował się również zarządzaniem aktywami dla CA Immobilien Anlagen, gdzie odpowiadał za węgierskie i polskie portfolio firmy. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu na kierunku Zarządzanie Biznesem, ukończył również studia podyplomowe z zakresu Zarządzania i Wyceny Nieruchomości na Politechnice Wiedeńskiej.

Austria to ważny kierunek w strategii rozwoju MLP Group – firma zapowiada, że docelowo co najmniej 50 proc. jej portfela inwestycyjnego ma znajdować się w krajach DACH. Pierwszym projektem dewelopera nad Dunajem jest MLP Business Park Vienna, nowoczesny park magazynowo-biurowy składający się z czterech budynków o powierzchni blisko 50 tys. m kw. Dzięki dogodnej lokalizacji (zaledwie 13 km od centrum Wiednia) i dostępowi do autostrady S2 inwestycja ma odpowiadać na rosnący popyt na magazyny miejskie, obsługujące tzw. logistykę ostatniej mili. Całość ma być certyfikowana w niemieckim systemie DGNB (German Sustainable Building Council).

– Po udanym wejściu na rynek niemiecki dołączyliśmy do naszego portfolio także Austrię. To wyjątkowa lokalizacja na magazynowej mapie Europy – centralne położenie w samym jej sercu jest olbrzymią zaletą ze względu równe odległości we wszystkich kierunkach kontynentu. Także i w tym kraju w ostatnim czasie obserwujemy wzmożony popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe położone blisko dużych aglomeracji, przeznaczone dla najemców z branży e-commerce, handlu detalicznego czy lekkiej produkcji. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest właśnie MLP Business Park Vienna, nowoczesny park magazynowy, który realizujemy spełniając najwyższe wymagania w zakresie ekologii. To dopiero początek naszej ekspansji w Austrii – w planach są już kolejne projekty. Jestem przekonany że Peter Falb, doskonały manager z bogatym doświadczeniem i świetną znajomością lokalnego rynku będzie z sukcesami realizował naszą strategię rozwoju w tej części Europy powiedziała Agnieszka Góźdź, Chief Development Officer MLP Group.

Podobne artykuły