Norbert Philippen wzmocni rozwój MLP Group w Niemczech i Austrii

Norbert Philippen wzmocni rozwój MLP Group w Niemczech i Austrii
MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, rozbudowuje zespół w Niemczech. Norbert Philippen obejmując funkcję Head of Technical Project Management będzie odpowiadał za techniczne zarządzanie projektami realizowanymi na rynku niemieckim i austriackim.

Norbert Philippen dołączył z początkiem kwietnia br. do MLP Group obejmując funkcję Head of Technical Project Management. Będzie odpowiadał za planowanie, koordynację i monitorowanie projektów realizowanych na rynku niemieckim i austriackim.

Norbert Philippen posiada ponad 23-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami prowadzonymi na rynku niemieckim. Kompetencje w zakresie nieruchomości logistycznych poszerzał ostatnio m.in. w OSMAB Holding AG. Jako dyplomowany architekt i inżynier rozpoczął swoją karierę pełniąc funkcję architekta planowania, specjalizując się w planowaniu odbiorów i realizacji. W ciągu minionych 15 lat zdobył bogate doświadczenie w zarządzaniu przedsięwzięciami różnych klas aktywów i złożonymi inwestycjami budowlanymi.

„Oprócz nastawienia na zrównoważony rozwój, cały czas koncentrujemy się na realizacji nowych projektów w Niemczech i Austrii. Dzięki Norbertowi Philippenowi nasz zespół został wzmocniony przez doświadczonego menedżera, który bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi technicznymi wyzwaniami związanymi z realizacją projektów” – podkreślił Martin Birkert, Country Manager Germany MLP Group.

„Dla MLP Group rynek niemiecki i austriacki jest strategicznym kierunkiem ekspansji zagranicznej. Szczególnie w Niemczech widzimy bardzo silny trend przenoszenia do tego kraju zaawansowanego technologicznie biznesu z Azji, przy silnym napływie także inwestycji azjatyckich. Firmy chińskie stanowią obecnie dużą część naszych potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani wynajęciem nowoczesnych powierzchni i przeniesieniem swojego biznesu do Europy. Dzięki dynamicznemu rozwojowi w tym regionie ugruntowujemy naszą pozycję wśród wiodących deweloperów działających na europejskim rynku nieruchomości magazynowych” – stwierdził Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

W portfolio dewelopera znajduje się obecnie pięć parków biznesowo-logistycznych w Niemczech oraz jeden park biznesowy w Austrii. W przygotowaniu są kolejne inwestycje. Grupa planuje wzmocnienie i rozszerzenie działalności szczególnie w regionach, w których jest już obecna, czyli w Zagłębiu Ruhry, Hesji i Brandenburgii. W Austrii w 2024 roku nacisk zostanie położony na ukończenie MLP Business Park Vienna, położonego niedaleko centrum stolicy. Przekazanie gotowej powierzchni zaplanowano na koniec tego roku.

Podobne artykuły