MLP Wrocław z nowym najemcą

MLP Wrocław z nowym najemcą
Operator logistyczny OL&D Poland wprowadził się do centrum logistycznego MLP Wrocław. Będzie korzystał łącznie z około 4,3 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. W zawartej transakcji najemcę wspierała firma BNP Paribas Real Estate Poland. Wynajęta powierzchnia znajduje się w budynku posiadającym certyfikat BREEAM New Construction Version 6.0 na poziomie Excellent.

Operator logistyczny OL&D Poland poszerzył grono najemców w centrum logistycznym MLP Wrocław. W ramach budynku C1.1 będzie korzystał łącznie z około 4,3 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Z tego ponad 4,1 tys. m kw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a pozostałą część wynoszącą blisko 200 m kw. stanowić będą nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne. W zawarciu transakcji najemcę wspierała firma BNP Paribas Real Estate Poland.  Obiekt, w którym znajduje się przekazana operatorowi logistycznemu nowa powierzchnia, uzyskał ostatnio certyfikat BREEAM New Construction Version 6.0 na poziomie Excellent.

OL&D Poland oferuje kompleksowe usługi klientom z różnych branż m.in. wyposażenia wnętrz, artykułów dziecięcych, energetycznej, audio i systemów akustycznych, przemysłowej w zakresie szeroko rozumianej logistyki magazynowej, transportu drogowego i multimedialnego, spedycji morskiej i lotniczej.

„Witamy w naszym gronie nowego najemcę. Z dużą przyjemnością przekazaliśmy mu obiekt wyposażony w najnowsze rozwiązania mające pozytywny wpływ na środowisko. Nasi klienci doceniają wysoki standard centrum logistycznego i jego doskonałą lokalizację. Obiekty budowaliśmy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i są one standardowo poddawane certyfikacji BREEAM” – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A

– Decydując o najęciu nowej, 2-krotnie większej powierzchni magazynowej we Wrocławiu, braliśmy pod uwagę bardzo dobre położenie parku dla transportu drogowego, ale także w zakresie transportu publicznego, przez co nasi pracownicy mają szeroki wachlarz możliwości dotarcia do naszego centrum dystrybucyjnego. Nie bez znaczenia było także bliskie sąsiedztwo ze współpracującymi z nami firmami kurierskimi. Rozmowy z MLP były bardzo konkretne, a jednocześnie czuliśmy elastyczne podejście i zrozumienie naszych oczekiwań i wymagań, stąd decyzja o nawiązaniu długoterminowej współpracy i najem powierzchni w MLP Wrocław – skomentował Adam Robak, Wiceprezes Zarządu i współwłaściciel OL&D Poland.

– Klient bardzo selektywnie podchodził do wyboru magazynu. Nowoczesne inwestycje, w ramach parków przemysłowych, położone w dogodnych lokalizacjach pozwalają naszym klientom budować przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że w ramach usług doradczych mamy szansę wspierać naszych klientów w procesie podejmowania tak ważnych strategicznych decyzji. Wieloletnia relacja z klientem oraz wiedza nt. jego strategii biznesowej zawsze procentują – podkreśliła Katarzyna Biela–Folmer, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

MLP Wrocław jest kompleksem, który powstał na działce o powierzchni 13 hektarów. Park logistyczny składa się z 5 hal magazynowych o łącznej powierzchni 65 782 m2. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Park logistyczny zlokalizowany jest w dzielnicy Psie Pole w północno-wschodniej części Wrocławia, w odległości jedynie 14 km od centrum miasta. Dużym ułatwieniem jest znajdująca się w pobliżu droga krajowa E67 oraz droga ekspresowa S8 łącząca Wrocław z Warszawą.

Podobne artykuły