MLP Group zawarło transakcję finansowania projektu w Unna o wartości 41,25 mln euro z bankiem BayernLB

MLP Group zawarło transakcję finansowania projektu w Unna o wartości 41,25 mln euro z bankiem BayernLB
MLP Group (MLP Logistic Park Germany I) podpisała umowę kredytową z bankiem BayernLB (Bayerische Landesbank), w ramach której został udzielony kredyt inwestycyjny na poziomie 41,25 mln euro (około 188 mln zł). Środki zostaną wykorzystane na finansowanie projektu parku logistycznego MLP Logistics Park Unna. Współpraca z bankiem wzmocni stabilność finansową MLP Group.

MLP Group zawarło umowę kredytową z jedną z największych instytucji finansowych w Niemczech. Na jej podstawie BayernLB z siedzibą w Monachium udzieli wiodącemu deweloperowi magazynowemu finansowania łącznie do wysokości 41,25 mln euro (około 188 mln zł). Podpisana umowa potwierdza uznanie przez bank pozycji i potencjału MLP Group oraz jest dowodem dobrej oceny projektów realizowanych przez Grupę.

Środki z kredytu zostaną przeznaczone przez MLP Group m.in. na finansowanie nakładów planowanych do poniesienia na budowę parku logistycznego MLP Logistics Park Unna. Inwestycja docelowo dostarczy około 56,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

– Podpisaliśmy ważną transakcję zapewniającą finansowanie jednego z kluczowych projektów MLP Group realizowanego na rynku niemieckim. Przy dynamicznym rozwoju naszej działalności w tym kraju współpraca z lokalnymi instytucjami finansowymi  jest dla nas bardzo ważna. Nawiązanie współpracy z BayernLB- jedną z wiodących niemieckich instytucji finansowych wzmocni naszą pozycję finansową poprzez pozyskanie źródła finansowania dla realizowanego projektu w parku logistycznego MLP Logistics Park Unna, a także jest otwarciem na dalszą współpracę przy nowych projektach.– podkreśliła Monika Dobosz Dyrektor Finansowy w MLP Group S.A.

– Cieszymy się, że dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu w zakresie finansowania możemy wspierać MLP Group w realizacji tak atrakcyjnego projektu. Centrum logistyczne MLP Logistics Park Unna będzie wyposażone w nowoczesne funkcjonalności i objęte certyfikacją w standardzie DGNB Gold, co pozytywnie wpisuje się w naszą strategię finansowania rozwoju i zrównoważonych rozwiązań. MLP Group od lat udowadnia swoją siłę w pozyskiwaniu doskonałych lokalizacji pod realizację inwestycji logistycznych w Polsce, a ostatnio także w Niemczech. BayernLB z dumą wita doświadczonego gracza z długoletnim stażem na rynku logistycznym w gronie międzynarodowych klientów Banku – powiedział Robert Hetzner z BayernLB.

Projekt MLP Logistics Park Unna jest realizowany w oparciu o zawartą już 15 letnią umowę najmu. Nowy obiekt w całości będzie przeznaczony dla firmy L-SHOP-TEAM, największej niemieckiej spółki z branży tekstylnej.  Zgodnie z wymogami najemcy obiekt zostanie wyposażony w wiele nowoczesnych funkcjonalności, będzie posiadał m.in. w pełni zautomatyzowaną część magazynową, nowoczesne biura i powierzchnię socjalną oferującą elastyczne udogodnienia dla pracowników, w tym kantynę i przedszkole. Zgodnie ze strategią MLP Group wszystkie nowe projekty realizowane są z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. MLP Logistics Park Unna powstaje w standardzie DGNB Gold, co zostanie potwierdzone certyfikatami.

Projekt MLP Logistics Park Unna jest w trakcie budowy. Stare budynki zostały wyburzone w pierwszej połowie tego roku. W ich miejsce powstaje obecnie nowa powierzchnia. Oddanie do użytkowania gotowego obiektu planowane jest na pierwsze półrocze 2022 roku.

MLP Logistics Park Unna jest parkiem logistycznym, który powstaje na działce o powierzchni 12,5 ha. Docelowa łączna powierzchnia najmu wyniesie 56,5 tys. mkw. Centrum logistyczne znajduje się w miejscowości Unna w Nadrenii Północnej-Westfalii w północno-wschodniej części Zagłębia Ruhry. Aglomeracja Zagłębia Ruhry jest jednym z największych rynków zbytu w Europie, co jest bardzo atrakcyjne dla operatorów logistycznych.

Podobne artykuły