Wróć do artykułów

L-SHOP-TEAM wprowadza się do MLP Unna

L-SHOP-TEAM wprowadza się do MLP Unna
MLP Group, deweloper specjalizujący się w realizacji projektów brownfield, przekazał firmie L-SHOP-TEAM gotowe obiekty w parku MLP Unna. Lider niemieckiej branży tekstylnej będzie korzystał z blisko 57 tys. m2 nowoczesnej powierzchni, zlokalizowanej na terenie Zagłębia Ruhry, będącego jednym z największych rynków logistycznych w Europie. MLP Group posiada ekspercką wiedzę w zakresie projektów brownfield i dynamicznie poszerza portfolio inwestycji w Niemczech realizowanych na terenach poprzemysłowych rozwijając je także m.in. w Idstein, Schalke i Schwalmtal.

MLP Group sukcesywnie umacnia swoją pozycję na rynku niemieckim, rozbudowując swoje kompetencje w projektach brownfield. W tym zakresie transformuje istniejące obiekty (stare fabryki) w nowoczesne centra logistyczno-biznesowe. Spółka rewitalizuje stare poprzemysłowe tereny dostarczając nowoczesne obiekty spełniające najwyższe wymagania w zakresie ochrony środowiska. W ramach zrealizowanego centrum MLP Unna deweloper przekazał spółce L-SHOP-TEAM nowoczesny obiekt wybudowany na terenach poprzemysłowych. Lider niemieckiej branży tekstylnej przeniesie tym samym swoją siedzibę z Dortmundu do Unny. Umowa najmu z L-SHOP-TEAM jest istotną transakcją dla MLP Group zawartą w ramach długoterminowej ekspansji na rynku niemieckim. Deweloper bardzo dynamicznie poszerza swoje portfolio inwestycji w Niemczech realizując szereg projektów brownfield m.in.  w Idstein, Gelsenkirchen i Schwalmtal.

Ekologia i najwyższy standard

Cała inwestycja została zrealizowana przez MLP Group zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. W nowym parku logistycznym w Unna najemca będzie miał do dyspozycji 52 tys. m2 powierzchni przeznaczonych na cele magazynowe. Duże rozpiętości stropów i wysokość hal wynosząca do 10,5 metrów, umożliwią elastyczne rozplanowanie pomieszczeń i stworzenie nowoczesnego środowiska pracy. We wnętrzu jednego z obiektów o powierzchni 17 tys. m2 przygotowano odpowiednią infrastrukturę niezbędną do zainstalowania w pełni zautomatyzowanej linii do magazynowania. Pozostałe 5 tys. m2 stanowić będą przestrzenie socjalne i biurowe w wysokim standardzie. Nowocześnie zaaranżowane biura będą dobrze doświetlone światłem dziennym dzięki dużym przeszkleniom wyposażonym w automatyczne rolety. Przestronne przestrzenie biurowe wraz z kantyną, kawiarnią czy częścią chillout zapewnią pracownikom duży komfort oraz możliwość relaksu.

Na zewnątrz budynków przygotowane zostały również atrakcyjne miejsca zapewniające rekreacje dla 400 pracowników firmy. W trosce o środowisko naturalne oraz samopoczucie pracowników zaaranżowano duże strefy zieleni. Dodatkowo na terenie obiektu powstało ponad 200 miejsc parkingowych oraz wiaty rowerowe. Parkingi  wyposażone są w ładowarki dla samochodów i rowerów elektrycznych. Na dachach obiektów zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, które dostarczać będą zieloną energię o mocy 550 KWp.

„Wraz z przejęciem kluczy do MLP Unna zrobiliśmy kolejny duży krok w kierunku rychłej relokacji naszej firmy. W historii L-SHOP-TEAM jest to dla nas szczególny kamień milowy. Nowa lokalizacja wyznacza kierunek dalszego międzynarodowego rozwoju, dlatego z niecierpliwością patrzymy w przyszłość w Unna” – powiedział Stefan Schenk, Dyrektor Zarządzający L-SHOP-TEAM.

Certyfikacja na poziomie DGNB Gold

Inwestycja obejmowała rewitalizację terenu typu brownfield, o powierzchni około 11 hektarów, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Unny. Prace budowlane na terenie MLP Unna rozpoczęły się na początku 2021 roku od wyburzenia istniejącego budynku. Gotowy nowy obiekt został przekazany nowemu użytkownikowi zgodnie z harmonogramem. Zgodnie ze strategią w zakresie zrównoważonego i energooszczędnego rozwoju, budowane nieruchomości będą certyfikowane na poziomie DGNB Gold.

„Cieszymy się ze zrealizowanej z sukcesem inwestycji na byłych terenach poprzemysłowych. Oddajemy firmie L-SHOP-TEAM do użytkowania nowoczesne obiekty w najwyższym standardzie. Nie byłoby to możliwe bez sprawnej współpracy ze wszystkimi zaangażowanymi stronami. Dlatego też szczególne podziękowania kierujemy do urzędu nadzoru budowlanego miasta powiatowego Unna, służb ochrony przeciwpożarowej i straży pożarnej miasta Unna, jak również do kierownictwa projektu i budowy firmy Goldbeck International” – podkreślił Andreas M. Bertsch, Senior Project Manager w MLP Group.

MLP Unna znajduje się w miejscowości Unna w Nadrenii Północnej-Westfalii w obszarze metropolitarnym Zagłębia Ruhry, który jest jednym z największych rynków logistycznych w Europie.

 

Zobacz także