Christoph Mantler wzmacnia zespół MLP Group

Christoph Mantler wzmacnia zespół MLP Group
MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, rozbudowuje zespół w Austrii. Christoph Mantler obejmując funkcję Senior Project Managera zapewni wsparcie w planowaniu, koordynacji i monitorowaniu realizacji projektów budowlanych.

Christoph Mantler dołączył z początkiem lipca br. do MLP Group obejmując funkcję Senior Project Managera. Będzie odpowiedzialny za zarządzanie austriackimi projektami inwestycyjnymi począwszy od fazy koncepcyjnej aż do przekazania gotowych nieruchomości do użytkowania.

Christoph Mantler posiada wieloletnie doświadczenie techniczne w realizacji projektów budowlanych. Studiował inżynierię lądową na Politechnice Wiedeńskiej, a także uzyskał tytuł magistra w zakresie zarządzania budową i zarządzania przedsiębiorstwem na Prywatnym Uniwersytecie Zarządzania PEF. Kompetencje poszerzał w różnych biurach projektowych pełniąc funkcje od inżyniera do kierownika projektu i prowadząc liczne duże przedsięwziecia inwestycyjne w Austrii i krajach sąsiednich. Ostatnio pracował w DLH Management Austria GmbH jako Senior Project Manager po stronie klienta, gdzie był odpowiedzialny za realizację największego parku logistycznego w Austrii, Industrial Campus Vienna East.

„Dołączenie do zespołu MLP Group Jest dla mnie świetną okazją, aby pracować jako project manager i wykorzystywać swoją wiedzę i doświadcznie przy realizacji innowacyjnych projektów. Bardzo doceniam możliwość zangażowania się w budowę zrównoważonych i przyszłościowych projektów budowlanych” – mówi Christoph Mantler, Senior Project Manager w MLP Group.

„Zyskaliśmy bardzo doświadczonego kierownika projektu. Christoph Mantler wzmocnia nasz zespół i doskonale uzupełnia nasze wspólne kompetencje. Dzięki swojej wiedzy i bogatemu doświadczeniu pomoże nam osiągnąć ambitne cele i z sukcesem realizować innowacyjne projekty w ramch dynamicznego rozwoju MLP Group” – podkreślił Peter Falb, Chief Country Officer Austria w MLP Group.

Niemcy i Austria to dwa priorytetowe kierunki rozwoju MLP Group. W portfolio dewelopera znajduje się obecnie pięć parków biznesowo-logistycznych w Niemczech oraz jeden park biznesowy w Austrii. W przygotowaniu są kolejne inwestycje. Grupa planuje wzmocnienie i rozszerzenie działalności szczególnie w regionach, w których jest już obecna, czyli w Zagłębiu Ruhry, Hesji i Brandenburgii. W Austrii w 2024 roku nacisk zostanie położony na ukończenie MLP Business Park Vienna, położonego niedaleko centrum stolicy. Przekazanie gotowej powierzchni zaplanowano na koniec tego roku.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Podobne artykuły