Bevo kolejnym najemcą w MLP Poznań West

Bevo kolejnym najemcą w MLP Poznań West
Wiodący dostawca artykułów do instalacji wodnych wynajął ponad 23 tys. m² powierzchni w parku logistycznym MLP Poznań West. Przekazanie firmie Bevo gotowego obiektu, który objęty zostanie certyfikacją BREEAM, planowane jest w listopadzie br. W transakcji pośredniczyła firma doradcza BNP Paribas Real Estate.

Firma Bevo zostanie nowym najemcą w rozbudowującym się centrum logistycznym MLP Poznań West.  W ramach zawartej umowy wynajęła łącznie ponad 23 tys. m² nowoczesnej powierzchni, z czego ponad 22 tys. m² przeznaczone będzie na cele magazynowe. Kolejne 946 m2 stanowić będą nowoczesne pomieszczenia biurowe. Przekazanie najemcy gotowego obiektu planowane jest na listopad br. Funkcje generalnego wykonawcy zostały powierzone firmie W.P.I.P., która jest ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie.

Nowy najemca specjalizuje się w technologii wodnej. Spółka Bevo dostarcza wszelkie elementy metalowe i plastikowe do systemów rurowych: od rur, kształtek, zaworów odcinających i pomp, aż do urządzeń pomiarowych i kontrolnych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z firmą Bevo. Lista najemców szybko się powiększa. Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West stało się bardzo popularne i dlatego znajduje się obecnie w fazie dynamicznej rozbudowy. Najemcom zapewniamy wysoki standard obiektów, spełniających najwyższe wymagania środowiskowe. Wdrażamy w nich wiele nowoczesnych rozwiązań ograniczających zużycie energii. Potwierdzenie naszej troski w zakresie zrównoważonego rozwoju jest objęcie budynków systemem certyfikacji BREEAM. Dla naszych klientów bardzo atrakcyjna jest również doskonała lokalizacja centrum logistycznego w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji poznańskiej – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

„Jesteśmy dumni z zaufania, którym obdarzyła nas firma Bevo. Doradztwo przy tym projekcie opierało się przede wszystkim na wielowątkowości kluczowych kryteriów w wyborze idealnego rozwiązania -zarówno w kwestii lokalizacji, jak i technologicznych rozwiązań wewnątrz magazynu. Dziękujemy każdej stronie transakcji za zaangażowanie i wytrwałość oraz życzymy owocnej współpracy w przyszłości” – powiedział Wojciech Nowicki, Zastępca Dyrektora Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w BNP Paribas Real Estate.

Zgodnie ze strategią dewelopera w dedykowanym obiekcie zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania. Na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Ogrzewanie budynku magazynowego oraz biurowego będzie się odbywało w oparciu o system VRV przy wykorzystaniu pomp ciepła. Do oświetlenia wnętrz wykorzystane będą energooszczędne lampy LED. Jednocześnie zarządzanie budynkiem i monitoring systemów obiektowych odbywać się będą za pomocą eksploatacyjnego modelu informacyjnego (ang. Asset Information Model) bazującego na metodyce BIM. Technologia ta wykorzystywana jest do usprawnienia procesów eksploatacyjnych poprzez integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (ang. – Building Management System). Budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM.

Park MLP Poznań West jest najszybciej rozbudowywanym centrum należącym do MLP Group. Aktualnie w budowie jest ponad 55 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Nowe hale będą miały podwyższoną wysokość do 11,5 m. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 150 tys. m2 najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 28.8 ha. MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. Doskonała lokalizacja jest atrakcyjna dla różnego rodzaju biznesu.

Podobne artykuły