Działamy eko

Environmental, Social & Governance (ESG)

Szacunek dla przyrody i troska o środowisko naturalne jest podstawą naszej działalności.

Green Industrial Developer

MLP Group należy do liderów w zakresie wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju, wyznaczając najwyższe ekologiczne standardy w branży nieruchomości logistyczno-przemysłowych.

Lider

MLP Group należy do liderów w zakresie wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju, wyznaczając najwyższe ekologiczne standardy w branży nieruchomości logistyczno-przemysłowych.

Kompleksowość

Podejmujemy działania chroniące środowisko na wszystkich etapach realizacji inwestycji począwszy od projektowania, budowy, modernizacji i zarządzania posiadanym portfelem nieruchomości.

Inwestycje

Poprawiamy infrastrukturę, inwestujemy w zrównoważone technologie, stosujemy najlepsze praktyki w zakresie eksploatacji budynków oraz nawiązujemy współpracę w celu ochrony środowiska z naszymi najemcami i lokalnymi społecznościami.

Wartość

Tworzymy trwałą wartość dla naszych inwestorów, najemców i pracowników.

Neutralność

Naszym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Certyfikacja

Objęcie certyfikatami ekologicznymi 100% portfela naszych parków.

2022

Strategia ESG

Głównym celem MLP Group jest ograniczenie negatywnego wpływu firmy na środowisko naturalne i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2026 roku. Zadania, które mają doprowadzić firmę do tego celu, obejmują przede wszystkim: zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej oraz stopniowy wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii w obiektach MLP Group. W efekcie zostanie ograniczona emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Firma kładzie nacisk na stosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska i ulegających biodegradacji.
Szacunek dla przyrody i troska o środowisko naturalne jest podstawą naszej działalności.

Stabilny rozwój z uwzględnieniem stosowania rozwiązań ekologicznych wyrażony jest w naszej identyfikacji korporacyjnej. Głównym elementem graficznym logo jest znak wiążący zielone liście z kształtem figury przestrzennej. To połączenie przyjaznej natury z budowanymi i zarządzanymi przez nas obiektami magazynowymi.

MLP Group stosuje najnowsze rozwiązania technologiczne przyczyniając się do ochrony naszej planety. Nasze parki logistyczne to środowisko pracy dla setek, a nawet tysięcy pracowników naszych najemców. Zależy nam, aby było to środowisko przyjazne, także dzięki stosowaniu rozwiązań ekologicznych oraz dbaniu o naturę.

Bieżące cele:

Instalacja paneli fotowoltaicznych w parkach MLP Group o łącznej mocy 20 MW

Zwiększenie ilości energii zielonej w parkach logistycznych z 21% do 60%

Obniżenie kosztów energii wykorzystywanej w obiektach MLP Group poniżej średnich cen rynkowych

Nasze zielone standardy:

Breeam / DGNB

Budowa obiektów zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

OZE

Panele fotowoltaiczne montowane na dachach obiektów

eMobilność

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Zieleń

Nasadzenia drzew, zielone tarasy, znaczny procent terenów zielonych

Świetliki dachowe

Zwiększone doświetlenie światłem dziennym

Oszczędność energii

Podwyższone parametry izolacyjności budynków

Recykling

Redukcja ilości odpadów

Rekuperacja

Odzyskiwanie ciepła, urządzenia o wysokiej sprawności energetycznej

Stacje rowerów miejskich

Redukcja emisji spalin

Well-being

Strefy relaksu, aktywności fizycznej, komfortowe biura

Poznaj nasze certyfikowane obiekty:

MLP Wrocław BREEAM logo
Polska

MLP Wrocław

Działka 13,04 ha
Powierzchnia 65 728 m2

MLP Wrocław jest nowym kompleksem, który powstanie na działce o powierzchni 13 hektarów. Park logistyczny będzie składał się z

MLP Poznań West BREEAM logo
Polska

MLP Poznań West

Działka 29 ha
Powierzchnia 140 853 m2

MLP Poznań West obejmie 140 tys. m² nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych, na terenie o powierzchni 29 ha. Wybrane budynki posiadają

MLP Pruszków II BREEAM logo
Polska

MLP Pruszków II

Działka 93,17 ha
Powierzchnia 393 000 m2

MLP Pruszków II realizowany jest na działce 93 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję. Docelowa powierzchnia

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Głównym celem jest pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji

Image

Fundacja Poland Business Run

Misją Fundacji Poland Business Run jest kompleksowa oraz profesjonalna pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, pomoc w ich aktywizacji oraz niwelowanie barier społecznych a także pomoc osobom zagrożonym amputacją.

Image

Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości

Całość środków zbieranych podczas turnieju w ramach rejestracji drużyn, aukcji przedmiotów od sponsorów i indywidualnych datków, jest przekazywana na rzecz organizacji społecznych. Środki zasiliły już konta m.in.: Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”, Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Patronem honorowym imprezy jest Polski Związek Piłki Siatkowej.

Image